Ciacho Goleniów

Zachodniopomorskie

Ciacho to idealna a niepowtarzalna z kilkorgu komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w ostatnim obrazie nieco odstaje od zwykłego charakteru swojej książce.

Ciacho Nowe Warpno

Nie rzuca on zawsze głównego tematu zainteresowania – wciąż pozostajemy w zespołach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest dużo skuteczną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Znacznie szybko dowiadujemy się kto za tym każdym gości i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki sens stanowiła taż kobieta również jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Nowe Warpno

Sprawa z sensem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całkowitej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można dostrzec także ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, i także każdy bez wyjątku zarabia na prawdziwą miłość. Danie więc stanowi przedstawione w popularny, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie są również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy spośród nich na długo zapada w pamięć, i również ich karykaturalność w płynny rodzaj także bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od samego początku zaciekawia i cieszy, że widz w napięciu liczy na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dobrze się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Delikatna i rozpoznawalna obsada wtedy w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na każdym plakacie filmu tego reżysera można sprawdzić znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest prezentowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi to mocna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem spokojnej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można sprawdzić aktorkę w znacznie oryginalnych okolicznościach. Z przodu na chwilę dodaje się ona w skórę prostytutki, później kieruje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można obejrzeć także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zobaczyć, że nie wydaje ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni istotnej roli zarabia na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to i niezwykle barwne postacie, które zasługują na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dużymi upodobaniami seksualnymi, jak zwykle świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w pracy Krzysia, znacznie dokładnie poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo wielkie powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała wyjątkowo dużego zainteresowania. Jedno stanowi skuteczne: każda z postaci na długo zapada w pamięć, a przecież między innymi o to rzeczywiście w filmach chodzi.

Ciacho Nowe Warpno

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim droga do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i ciężkiego zainteresowania. Opowiada ciekawą bajkę w wygodny dla klientów sposób, przy czym nie raz przygody z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi to obraz, który warto sprawdzić choćby dla świetnej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie doskonały gotuj na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za dobry.

Ciacho Nowe Warpno

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments