Chwilówka w domu

Implanty zębowe Goleniów

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia kupi na zdobycie wspaniałych efektów nawet przy pełnych brakach zębowych.

Implanty zębowe Pełczyce

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do dyspozycji mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Pełczyce
mosty protetyczne Pełczyce
ruchome protezy zębowe Pełczyce

Każda z tych drogi posiada własne walory i braki, więc warto nauczyć się spośród nimi bliżej przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto dobrać je jako już!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Prawdopodobnie być obecne także kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. I usunięcie zęba zapewne stanowić rezultatem jego zniszczenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto dobrać je jako wcześnie. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest niemały wpływ na zgryz, ponieważ że wysyłać nie właśnie do tematów z żuciem, ale również do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść zarówno do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego czymś warto przemyśleć jak łatwo – albo w takim przypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najlepszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na czymś braku przez wszczepienie implantu w tło dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu przenosi się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Pozwolą na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do uzupełnienia jednego czy kilku braków. Takie rozwiązanie odnosi się także w wypadku bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których mocuje się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich duża wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to też łatwy środek na uzupełnieni brakujących zębów. Tworzą one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego otrzymuje się specjalne uzupełnienie, najczęściej wykonane z porcelany, które mocowane jest na bliskich dla braku zębach – w skutku jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga być objęty zębami posiadającymi korzenie – więc faktycznie zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane jest jednocześnie sprawienie ich leczenia kanałowego. To brak tej technologie, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po ukończeniu mostu protetycznego stanowi niezwykle popularny – stanowi on niemalże nie do poznania od drugich zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów też jest pełna – mogą one wręczać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia sprawa to protezy ruchome, na dowód wykonane z akrylu. To popularny rozwiązanie na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może tworzyć dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a ponadto trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Jeszcze nie umożliwia ona naprawdę długiej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Pełczyce

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments