lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Jakie warunki musimy spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Wiele osób marzy o otrzymaniu kredytu hipotecznego, który umożliwi uzyskanie własnego mieszkania, domu oraz zdobycie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

Zwłaszcza młodzi starają się o posiadanie własnego kąta, jednak aby zdobyć kredyt, trzeba spełniać wiele najważniejszych warunków, jakie wyznacza bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt może uzyskać pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a dużo banków oferuje osobom do 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki dostania takiego kredytu, między innymi atrakcyjne oprocentowanie.

Dużo zależy też od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają sobie aby ostatnia rata przypadała maks. między 75 a 80 r. ż. Bardzo ważna jest również historia kredytowa – taki kredyt nie zostanie udzielony osobie ,która posiada bardzo złą historię kredytową i jakąkolwiek zaległość ze spłatą rat, nawet jeżeli wcześniejsze zobowiązania opiewały na niewielkie sumy. O tym trzeba z pewnością pamiętać!

Wysokość takiego kredytu oraz decyzja o jego otrzymaniu uzależniona jest od zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskich zarobkach bank może nam odmówić przyznania kredytu, ponieważ potencjalny kredytobiorca mógłby posiadać kłopot ze spłacaniem rat. Banki biorą pod uwagę również ilość osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, i wysokość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są podstawą jeżeli chodzi o określanie zdolności kredytowej.

Na koniec wspomnę, że wielką szansę na taki kredyt ma osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku innego źródła dochodów banki życzyć sobie mogą spełnienia przez klienta jeszcze dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt albo zdecydować się mogą na udzielenie konsumentowi niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments