Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji publicznej i dochody z urzędu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w głównym kwartale 2020 r.

Poradnik Klienta

Kwoty subwencji społecznej i przychody z urzędu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało daną o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach danych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z urzędu PIT, bo w układzie nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach potrafi się okazać, że przez każdy czas całych nie zobaczymy.

Wiedzę o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach danych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów podało na bliskiej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i popularni równoważącej subwencji ogólnej (zrobienie w I kwartale i poglądy na wszelki rok 2020), dochody JST z urzędu udziału w podatku dochodowym z osób fizycznych, a i wpłatach na stronę równoważącą subwencji ogólnej (zrobienie w I kwartale i poglądy na wszelki rok 2020).

Opublikowane przez resort dane umieszczamy w pełnie w zakresie „multimedia”. W układzie spowodowanego przez epidemię tąpnięcia w roli również jego niezbędnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na uzyskane przez nie w wczesnym kwartale przychody z PIT (w obecnym stanie skutki ekonomiczne epidemii nadal nie ujawniły się w całej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), gdyż pewno się okazać, że kupienie ich na bliskim poziomie w tamtych kwartałach potrafi być daleko złożone, albo nawet niemożliwe.

– Tak tak to, co się w aktualnej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, gdy ktoś daje nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, nadal nie spadliśmy, nic nas dalej nie boli, a za chwilę ten upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A więc trzymając się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w wczesnym kwartale nowego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy natomiast dowiedzieć się, jak trudny będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments