Nawet 445 zł wsparcia na zakup podręczników dla młodzieży niepełnosprawn

Nawet 445 Zł Wsparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej

Poradnik Klienta

Nawet 445 Zł Oparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej Rząd finalizuje prace nad programem pomocy uczniom niepełnosprawnym w strukturze dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych. Tym razem program obejmie lata 2020-22, a jego budżet wyniesie 54 mln zł. Projekt uchwały Rady Ministrów w współczesnej kwestii zaopiniuje Komisja Wspólna Rodzaju i Samorządu Lokalnego na najszybszym posiedzeniu (obiegowym) 30 kwietnia.

Projekt uchwały rządu dotyczy dofinansowania zakupu podręczników dla niemowlęta i młodzieży niepełnosprawnej w nowych trzech latach szkolnych.
Z dofinansowania będzie potrafiła wykorzystać młodzież z niepełnosprawnościami, przygotowująca się w szkołach ponadpodstawowych (zarówno kształcenia ogólne i profesjonalne).
Łączna pula wsparcia wyniesie 54 mln zł, lub po około 18 mln zł rocznie, wypłacanych ze materiałów rezerwy celowej budżetu państwa.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w strukturze dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, który korzysta uchwalić Radę Ministrów, nie jest inny. W latach ubiegłych był on teraz prowadzony na podstawie przyjmowanej corocznie uchwały.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w strukturze dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, który korzysta uchwalić Radę Ministrów, nie jest inny. W latach ubiegłych był on teraz prowadzony na podstawie przyjmowanej corocznie uchwały.

Teraz lecz w kontrakcie z tym, że wysokość dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych czy ćwiczeniowych nie zmieni się, a prognozy liczby uczniów niepełnosprawnych prawych do otrzymania usłudze są stabilne, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o zmian formuły programu z jednorocznej na trzyletnią – czytamy w prawu.

Nie przeobraziły się nawet kwoty wsparcia, dlatego obradujący Zespół ds. Edukacji Tradycji i Sportu Komisji Wspólnej Rodzaju i Samorządu Terytorialnego nie miał co do niego prawdziwszych ostrożności i dobrze go zaopiniował.

– Na stanie konsultacji mieliśmy małe badania i wycieczki do zaproponowanych rozwiązań, jednak po ich wykończeniu na nowym zespole w stylu obiegowym wydaliśmy dobrą opinię – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, współprzewodnicząca zespołu.

Znaczy to, iż na założonym na 30 kwietnia posiedzeniu KWRiST projekt zostanie uznany.

Program istotny, jednak bez zmian

Projekt uchwały Rady Ministrów określa wysokość dofinansowania zakupu podręczników zarówno do uprawiania ogólnego, kiedy i wprawiania w urzędach, w tym przepisów do uprawiania specjalnego, przyjętych do użytku szkolnego przez ministra właściwego ds. wiedzy i wychowania, a ponadto materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla studentów niepełnosprawnych, uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. Ramy czasowe? Lata 2020, 2021 i 2022.

Zgodnie z nim dofinansowanie ma wynosić:

– do 225 zł – dla studentów z niepełnosprawnością trudną w okresie umiarkowanym lub całym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, uczęszczających do szkoły specjalnej przysposabiającej do produkcji;

– do 390 zł – dla studentów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością trudną w okresie lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w współczesnym z afazją, z autyzmem,
z systemem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego gatunku, uczęszczających do szkół branżowych Również oraz II stopnia;

– do 445 zł – dla studentów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością trudną w okresie lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w współczesnym z afazją, z autyzmem, z systemem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego gatunku, uczęszczających do trzyletniego i czteroletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego i pięcioletniego technikum, a dodatkowo klas III-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas VI-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, uczniów liceum sztuk plastycznych, klas ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas dotychczasowego liceum plastycznego robionych w liceum sztuk plastycznych lub klas dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych robionych w liceum sztuk plastycznych.

zobacz również Nawet 445 zł wsparcia na zakup podręczników dla młodzieży niepełnosprawn

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments