Opony używane Gościno

Zachodniopomorskie

Opony Michelin uważane są za drinki z najodpowiedniejszych na świecie. Francuski wytwórca ogumienia produkuje również opony letnie, jakich można stosować zimą.

Opony używane Wolin

Opinie o oponach Michelin Crossclimate+ wskazują, że znalazły one zdanie ekspertów i klientów.

WEJDŻ KUP TERAZ
WEJDŻ KUP TERAZ

Uzyskały również potwierdzenie tych ocen w wyniku wielu testów i kontroli. Do najkonkretniejszych wartości opon Michelin Crossclimate+ zaliczyć można:

– wygodę użytkowania opon całorocznych,
– dużo łatwe parametry niezależnie od chwile roku,
– dużą wytrzymałość na wybranie co jest kluczowym mankamentem większości opon wielosezonowych.

Opony używane Wolin

Opony Michelin Crossclimate+

Wyżej wymienione opony Michelin są oponami letnimi, na jakich można prowadzić jeszcze w zimie. Nie należy ich mieszać z oponami całorocznymi, ponieważ zdecydowanie różnią się z nich parametrami. Doskonale kształtują się dla samochodów w klasie małych aut miejskich, kompaktów, kombi, sedanów oraz małych aut dostawczych. Ogumienie to wyróżnia się dużo pozytywnymi stronami jezdnymi, niską emisją hałasu poniżej 70 dB. oraz małym zużyciem.

Opony używane Wolin

Crossclimate+ zostały poddane wielu testom porównawczym z ogumieniem sezonowym innych producentów. Niezależne testy przeprowadzone między innymi przez TUV SUD Product Service oraz DEKRA wykazały, że opona francuskiego producenta ma odpowiednią drogę hamowania na krótkiej nawierzchni jak referencyjna opona letnia.

Opony używane Wolin

Na mokrej nawierzchni, która właśnie dominuje zimą, jesienią oraz wiosną opona uzyskała bardzo wartościową jakość hamowania B. To, co oznacza model Crossclimate+ to fakt, iż istnieje oponą stricte letnią, ale można z powodzeniem czerpać spośród niej jeszcze rzadziej mroźną i śnieżną, a zawsze zaczynającą z czasu do momentu zimą. Michelin posiada oznaczenie „trzech szczytów i śnieżynki”, co daje o uzyskaniu certyfikatu zimowego 3PMSF.

Opinie o Michelin Crossclimate+ są niezwykle dla nich dobre, co świadczy tylko tezę, że o zainwestować w opony premium, szczególnie jeśli chcemy mieć z opon cały rok, bez potrzeby zmiany opon letnich na zimowe. Model Crossclimate+ weźmiemy w formacie od 15 do 19 cali.

Opony używane Wolin

Bieżnik Michelin Crossclimate+

Francuska opona Crossclimate+ może pochwalić się pozytywnymi opiniami oraz wyjątkowo dobrymi parametrami, dzięki dwóm czynnikom. Ważnym jest zastosowanie do jej konstrukcji innowacyjnej mieszanki gumowej, zapewniającej dobrą przyczepność do nawierzchni niezależnie od temperatury. Drugim ważnym elementem jest bieżnik, będącym produktem doświadczenia oraz zaawansowanej techniki, wykorzystanej do jego założenia.

Bieżnik, który stał opracowany dla tej opony, jest związaniem sztywnych klocków z fazowanymi krawędziami, które umożliwiają wysoką przyczepność na krótkiej nawierzchni. Bieżnik z zewnątrz ułożony jest równolegle, a wraz ze mijaniem się do zabiegu opony przybiera kształt litery „V”. Wspomniany kształt wzmacnia efekt zazębiania, co powoduje na całe stron jezdne na śniegu. Najważniejszym punktem bieżnika opony Michelin Crossclimate+ są jednak samoblokujące się lamele 3D, które na wszelkiej wysokości bieżnika zapewniają doskonałe właściwości jezdne. Podczas stosowania się opony w jej bieżniku pojawiają się kanaliki, zapewniające dobra przyczepność na śniegu.

Opony używane Wolin

Zobacz również Tanie opony

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments