bigcredit

Poczta kurier Imielin zamów online

Śląskie

Z powodu wysokiego tempa życia i większej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty przyciągają nas niskimi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Wisła jest dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Wisła

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Wisła pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą paczkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki do odbiorcy na czas. Najczęściej czas dowiezienia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu pakunków z pewnością zauważymy również korzyści z odbierania ich przez kuriera w prost z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza jeśliprzesyłki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych okazuje się mniejsza aniżeli płatność za każdą z nich osobno. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni nadawać duże ilości przesyłek możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy towar który musimy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz sporo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od nadania zwykłej paczki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek oraz umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary pakunku powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wymiary przesyłki oraz wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety mogą zmienić swoją wagę pod działaniem wody, dlatego najlepiej nie zbliżać się do granicznej masy pakunku. Decydując się na paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy będzie ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wydania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Wisła dba by wszystkie przesyłki były przenoszone z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się przewracać lub zostać przyciśnięta przez inne przesyłki.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Wisła odbierając przesyłkę musi również ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Wisła .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę