Promocja Rossmann Biały Bór

Zachodniopomorskie

Nic właśnie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie planuje się co dziwić, podczas tej rzeczy trzeba dbać o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kremy do kąpieli.

Promocja Rossmann Łobez

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic właśnie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie planuje się co dziwić, podczas tej rzeczy trzeba dbać o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kremy do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, iż nie taki diabeł straszny kiedy go wyobrażają! Albo inaczej, nie taka duża kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i dodatków przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna być dużo dobrą temperaturę woda? Najlepiej jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie potrafi żyć za gorąca, oraz z zmiany powietrze nie winno stanowić dokuczliwie zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, iż nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie urządzenia się wyposażyć? Na pewno konieczne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do czyszczenia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zostawcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej umieścić w dziale ręki, tak żeby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda ma już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Łobez

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na swoich rękach, tak żeby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak żeby się nie przestraszyło, i jeżeli pupa dziecka będzie bezpiecznie nałożona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i otwórz Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Doskonale sprawdza się wanienka ze stojakiem, gdyż nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i doskonale się sprawdzi wśród wysokich rodziców, czy takich, którzy zajmują kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie posiada te dobrze miejsca, ponieważ stojak jest pisany a ważna go ukryć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawa dziecka, a jesteśmy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Łobez

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments