Stomatologia estetyczna Drawsko Pomorskie

Zachodniopomorskie

Coraz dużo osób posiada z środków z zakresu stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym wyglądem swoich zębów. A lub są one bezpieczne dla niemowląt? Warto zaznajomić się z najbardziej ciekawymi sposobami i zweryfikować lub są one zalecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Koszalin

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna montuje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej podstawowym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej zdaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten prowadzi się zwykle przy użyciu specjalnej gwarancje na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z ograniczoną zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany rezultat istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Koszalin

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej a po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zimno). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może wykonać nierównomierne lub nadmierne wybielenie również że istnieć przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Koszalin

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z użyciem specjalnych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, ale może istnieć wykorzystywane tylko u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie chwali się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w chce oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu różnego rodzaju osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów i nowych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić faktu z ostatniego modelu osadami. Sam środek jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do wykonywania piaskowania u niemowlęta jest tenże jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one zapewniane poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie polega na leczeniu kamień nazębnego gromadzącego się w zakresie szyjek zębowych – z dziedzinie korony (powszechnie wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w regule nie ma przeciwwskazań do prowadzenia go u dzieci. Jeśli jest taka problem, więc silna go odbyć i będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to mała płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego przedniej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę estetyczną i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego modelu praktyk. Także jak myślenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z kolei w wypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w zdecydowanie większym stopniu. W klubie z czym, gdy nie jest taka potrzebę tak nie ingerować w organizację uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Koszalin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments